İnstagram Story’lere Nasıl Müzik Eklenir ? - instadukkani.com

İnstagram Story’lere Nasıl Müzik Eklenir ?

Instagram da güzel bir manzara videosu çekerken, komik bir video çekerken veyahut herhangi bir video çekerken, bu videonun arkasına müzik eklemek ve ardından hikaye olarak paylaşmak hepimiz isteriz. Bu konudaki asıl problem ise Instagram hikayelerine müzik ekleme olayıdır.

Instagram hikayelerine müzik nasıl eklenir?

Müzik Açık Bir Şekilde Instagram Story Atma

Instagram hikâyelerine müzik ekleme aslında ilk olarak bu anlattığımız yöntem sayesinde çok kolaydır. Tek yapmanız gereken telefonunuzdan herhangi bir müzik açıp, uygun zamanda video çekmeye başlamak ve hikâye olarak paylaşmaktır. Bazı telefonlarda ve işletim sistemlerinde telefonun kendi müzik oynatıcısının bu duruma müsaade etmediği görülebilir. Spotify, PowerAmp vb. müzik dinleme programları kullanılarak, bu sorunun da önüne geçilebilir. Bu programlar telefonda çalışan birçok uygulama sırasında arka planda müzik çalmaya devam ederler. Bu sayede Instagram hikâyesine arka planında güzel bir müziği olan başarılı bir video atılabilir. Arka planda müzik açık olması durumunda etraftaki seslerin de algılandığını unutmamak gerekir. Videonun sesinde büyük çoğunlukta müzik ön plana çıkacak olsa da arka planda bulunan sesler de yine mikrofon tarafından algılandığı için ufak çaplı duyulabilir.

Uygulama ile Instagram Hikâyelerine Müzik Ekleme

Arka planda müzik açarak Instagram hikayelerine müzik ekleme işi yapılabilir ancak bazı hikayeler vardır ki arka planda müzikten başka hiçbir ses olmaması gerekir. İşte tam olarak bu noktada bazı video düzenleme programları devreye girer. Alanında son derece iyi ve tüm Instagram post isteklerinizi karşılayabilecek olan InShot Video Editor uygulaması, tamamıyla arka planda müzik olan bir story atabilmenize yardımcı olur. Tek yapmanız gereken uygulamayı Play Store üzerinden indirmek ve ardından çektiğiniz videoyu,Video Editor kısmından seçip, arka planına müzik eklemek. Müziğin kaçıncı saniyede gireceği, ses seviyesi ve başka müzik ekleme gibi daha birçok detay bulabileceğiniz bu uygulama, videolarınıza da birçok efekt, metin ve geçiş efekti gibi özellikler eklemenize de yardımcı olur.