İnstagram Şifremi Unuttum Şifremi Nasıl Sıfırlarım? - instadukkani.com

İnstagram Şifremi Unuttum

Instagram şifremi unuttum problemi, herkesin başına gelen ve gelebilecek olan bir problemdir. Kimileri o an koydukları şifreyi kısa süre içerisinde unuttuklarından kimileri de uzun süre hesabın açık kalmasından ötürü şifre ve giriş işlemlerini yapmamalarından dolayı şifrelerini unutabilirler. Haliyle bu durum hesaba erişimin kalıcı veya geçici bir süre mümkün olmamasına yol açar. E-postayı hatırlayıp,şifreyi unutmak pek büyük bir problem değildir ancak hem e-posta hem de şifrenin unutulması, biraz uğraşmanıza ancak belirtmiş olduğumuz yöntemler sayesinde sonuç almanıza neden olur. Peki, Instagram şifresi nasıl bulunur ve nasıl sıfırlanır?

Şifremi Nasıl Sıfırlarım?

Instagram da şifremizi sıfırlamak için birden fazla adımlar mevcuttur.Makalemizin devamında bunlara tek tek değindik. Bunları sizin de deneyip uygularsanız dönüş alma oranınız çok yüksektir.Şifrenizi sıfırlayıp hesabınıza erişim sağlayabilir.

Instagram E-posta ve Şifreyi Unutmak

Instagram şifremi unuttum kısmı, sadece şifreyi unutmuş olan kullanıcılar için yeterli olacaktır. Giriş menüsünün hemen altında yer alan bu kısma tıklamanızın ardından e-posta istenir ve bu adrese bir mail yollanır. Yollanan mailde Instagram şifrenizi sıfırlama imkanı sunulur ve ardından giriş sayfasına yönlendirilerek, yeni şifrenizle tekrar hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. E-posta adresini unutan kullanıcıların ise işlemleri bu denli kolay ilerlemez. Instagram hesap güvenlikleri için bu konuda birçok talepte bulunur.

Instagram e-postanızı unutmanız durumunda kullanıcı adınızı hatırlıyor olmanız sizin için büyük bir avantajdır. Eğer kullanıcı adınızı da hatırlamıyorsanız, bu konuda mutlaka bir tanıdığınızdan veya takipleştiğiniz kimseden yardım almanız gerekir. Bu kişiye bir şekilde ulaşarak, kullanıcı adınızı öğrenmeli ve ardından Instagram şifremi unuttum kısmına kullanıcı adınızı girmelisiniz. Kullanıcı adınızı girmenizin ardından ise e-posta adresinizin bir kısmını görebilmeniz ve bu sayede hatırlayabilmeniz mümkün olur. Instagram yukarıdaki adımı gerçekleştirmenizin ardından şu şekilde bir bildirim yapar:” in@gmail.com adresine bir mail gönderdik.” Bu örnekte olduğu gibi hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine mail gönderilir ve bildirim sayesinde mail adresinizin önemli bir kısmını hatırlayabilirsiniz. Bu sayede mail hesabınıza giderek şifrenizi yenilemeniz mümkün olur.

Instagram E-posta ve Şifreyi Facebook ile Kurtarmak

Instagram şifrenizi, kullanıcı adınızı ve e-postanızı unutmanız durumunda ise hesabınız Facebook hesabınıza bağlıysa, sizin için farklı bir hesap kurtarma yolunun olduğunu söylemek isteriz. Baştan belirtelim, eğer Facebook hesabınız Instagram hesabınıza bağlı değilse, bu yöntem hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olmaz.Facebook uygulaması ile hesabınıza giriş yapmanızın ardından menü üzerinde Instagram simgesine tıklayın veya Instagram giriş sayfasında “Facebook ile giriş yap” seçeneğine tıklayın. Ardından Instagram hesabınıza otomatik olarak giriş sağlanır ve sizden herhangi bir şifre talep edilmez. Bu işlemin sonrasında profil ayarlarınızdan mail adresinizi ve şifrenizi güncellemeniz önerilir.